11 сәуірде қалалық тарихи-өлкетану музейінің көрме залында Балқаш қаласының туған күніне арналған «Фотоальбомдардағы қала тарихы» көрмесі ашылды. Көрмеге қаланың рухани өмірінің қайталанбас сәттері бейнеленіп, фотосуреттерінің жинақтарынан тұратын альбомдар қойылған. Музей қорында 60-тан  астам дана фотоальбомдар бар, соның ішінен іріктеп әр саланың тарихын сипаттайтын, 30 – ға жуық альбомдар қойылды. Өндірісті қала тұрғындары үшін мәдени өмірдің алтын ошағы болған бүгінде М. Хамзин атындағы Мысшылар сарайындағы көптеген үйірмелердің, әсіресе, олардың ішіндегі сарайдағы ұлттық өнерді ұлықтаушы  өнерпаздардың 1974 жылы сарай сахнасында қойған «Қыз-Жібек» операсының ашылуына опера либреттосының авторы жазушы Ғ. Мүсіреповтың қатысқан сәттері бейнеленген және басқа да суреттер бүгінгілер үшін өткен кезеңдердегі тарихты тануға қолғабыс беретін деректер болып табылады. Көрменің ашылу салтанатына «Балқаштүстіметалл» ӨБ ардагерлері қатысты.