Қалалық музейде "Сыр сақтаған сандықтар...” көрмесі ұйымдастырылды. Келушілері музей коллекциясы негізінде сандықтардың тарихы мен мақсаты туралы көптеген қызықты тарихи деректерді біледі. Мысалы, онда тек заттармен, өнімдер, зергерлік бұйымдар ғана емес, сонымен сандықтар қатар төсек орны ретінде де қолданғанын. Көшпелі қазақтар кезінде сандықтарды түйенің немесе жылқының арқасына салып тасымалдаған. Көрмеде қойылған сандықтардің көлемде мен мақсаттары да әртүрлі. Мысалы, кебежеде азық - түлік сақталған, жағлан зергерлік бұйымдар үшін пайдаланылған, бөрібас - шәйнектерді сақтау үшін, жүк сандық немесе мата сандық - киім, мата, көрпе үшін пайдаланылған. Көрмеде ою-өрнектермен, түрлі түсті боялған бояулармен, түрлі-түсті металдармен және матамен безендірілген сандықтарды көруге болады.